Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Muško - ženska prijateljstva

+9
Countless Error
D!rty Little $ecret
Swynford de Beaufort
Nessie
Lady Snow
Rainbow (: ♡
Loud
Prince Harry
IlluminatedOwl
13 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Muško - ženska prijateljstva Empty Muško - ženska prijateljstva Sre Jan 26, 2011 2:53 pm

IlluminatedOwl

IlluminatedOwl
Game of Thrones
Game of Thrones

Da li mislite da su moguca? Ili mislite da ce se iz toga roditi ljubav, samo je pitanje vremena?

Mogu li muškarci i žene biti samo prijatelji?

Mogu li žene i muškarci biti samo prijatelji, bez romantičnih osjećaja? Brojna su istraživanja pokušala dati odgovor na ovo pitanje. Mnogi smatraju da je ideja muško-ženskih prijateljstava vrlo simpatična, ali ona ne postoje. Prije ili kasnije u takva se prijateljstva upletu ljubavni osjećaji. Muškarcu i ženi je vrlo teško imati platonsku vezu - obično zasmetaju osjećaji i prijateljstvo se raspadne jer jedna strana postaje ljubomorna ili posesivna. Hoće li vaša strast mirovati dok se dobro provodite i zabavljate u zajedničkim aktivnostima, dijeljenju stavova i vrijednosti s osobom suprotnog spola koja vam je samo prijatelj. Možda neće... Za razliku od brojnih ljubavnih priča koje smo vidjeli i čuli, muško-ženska prijateljstva se rijetko spominju i opisuju kao dugotrajni odnos među osobama. Čak se i poznati film „Kad je Harry upoznao Sally“ o muško-ženskom prijateljstvu na kraju pretvorio u priču o romantičnoj ljubavi.

Naravno, javlja se i problem partnera muškarca i žene koji su samo prijatelji... Oni nisu presretni čitavom situacijom, osobito ako njihovi partneri provode mnogo vremena s prijateljem/prijateljicom, pa čak i zajedno izlaze.

S druge strane, mnogi se čude zašto muško-ženska prijateljstva ne bi bila moguća. Njima je sama pomisao na romantične osjećaje u takvom odnosu neuobičajena. U jednom istraživanju provedenom među osobama koje imaju prijatelja suprotnog spola, čuli su se brojni pozitivni komentari. Muškarcima je odgovaralo to što ne moraju glumiti macho tipove pred ženama. Mogu pokazati svoje slabosti, koje žene prihvaćaju. Ženama se pak sviđa uvid u muška razmišljanja i činjenica da je prijateljstvo s muškarcem znatno manje komplicirano od ženskih odnosa. No žene se razočaraju kad otkriju da ne mogu s muškarcima razgovarati na isti način kao s prijateljicama.

Da li sve ovo znači da muškarci i žene mogu biti prijatelji?

Jednostavni odnosi su rijetki, tako da je odgovor na ovo pitanje: "Ovisi!" O čemu ovise ova prijateljstva? Ovise o tome koliko je svaka osoba spremna rasti i otvoriti se. Ovakva prijateljstva traže od muškarca i od žene da aktiviraju dio sebe koji obično ne koriste u istospolnom društvu.

Prema istraživanju muškarcima se muško-žensko prijateljstvo više dopalo zbog opće kvalitete, odnosa i užitka, te razgovora sa ženama. Za muškarca, prijateljica znači da može pokazati emocionalnu stranu i svoju ranjivost. Ženama prijatelji pomažu da pokažu svoju neovisnost i grublju stranu. Prijateljstva s muškarcima su opuštenija i zabavnija jer oni nisu previše osjetljivi na neke stvari. Ženama se dopada zaštitnički odnos i toplina koju im pružaju muškarci, no najviše ih privlači činjenica da će moći otkriti što muškarci zapravo misle. Negativno je u ovoj vezi to što nema relativne emocionalne uzajamnosti i intenziteta, kakva postoji među prijateljicama.

Kako ljudi započinju ozbiljne veze ili brakove, muško-ženska prijateljstva postaju sve teže održiva. Čak se ni najsigurnijoj osobi neće svidjeti ideja da se njen partner sprijateljio s osobom suprotnog spola, osobito ako je ta osoba privlačna.

Konačni zaključak je da muškarci i žene mogu biti prijatelji, ali ne na isti način kao prijatelji istog spola. I važno je da se pitanje „zašto smo prijatelji“ nikada ne pojavi.

www.zena.hr

https://over-the-rainbow.forumsr.net

2Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Čet Jan 27, 2011 11:37 pm

Prince Harry

Prince Harry
Colored by the Sun
Colored by the Sun

Vjerujem da mogu. Imam najbolju prijateljicu^^

http://atropinekiller666.tumblr.com/

3Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Čet Jan 27, 2011 11:45 pm

Loud

Loud
Tears and Light
Tears and Light

Da. To nije ništa čudno. Smile

4Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Čet Jan 27, 2011 11:48 pm

IlluminatedOwl

IlluminatedOwl
Game of Thrones
Game of Thrones

Uh ja o ovome imam mnogo toga da kažem. Smile

Nisu nemoguća, štaviše normalna su, ali je samo pitanje vremena kada će to prijateljstvo prerasti u nešto više. Ako je neka osoba dovoljno dobra da joj oslobodite mesto u srcu, odnosno da se družite sa njom stalno, onda je dovoljno dobra i da vam bude dečko/devojka. Hah xD Mada mogu trajati stvarno dugo Very Happy

Više na ovu temu sutra, kad malo pročistim mozak i smislim šta sam tačno htela da kažem xD

https://over-the-rainbow.forumsr.net

5Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pet Jan 28, 2011 12:13 am

Rainbow (: ♡

Rainbow (: ♡
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Verujem Very Happy
Imam 2 najbolja druga.:pp
A i moja mama je primer za to.Ona ima drugove već 30 godina i ni sa jednim nije bila u vezi.Svo vreme ono pravo prijateljstvo :pp.

6Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pet Jan 28, 2011 12:17 am

IlluminatedOwl

IlluminatedOwl
Game of Thrones
Game of Thrones

Rainbow (: ♡ ::Verujem Very Happy
Imam 2 najbolja druga.:pp
A i moja mama je primer za to.Ona ima drugove već 30 godina i ni sa jednim nije bila u vezi.Svo vreme ono pravo prijateljstvo :pp.

Wow.. *-*
Vi ste stvarno srećne osobe Smile

Ja inače nemam drugove sa kojima sam toliko bliska da bi moglo biti nešto.. Ali moje najbolje drugarice su imale. Verovatno ću promeniti mišljenje ako doživim tako nešto Smile

https://over-the-rainbow.forumsr.net

7Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pet Jan 28, 2011 12:21 am

Rainbow (: ♡

Rainbow (: ♡
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Pa da. Very Happy
Najlepše je imati najboljeg prijatelja koji te može zaštiti,pred kojim možeš biti prirodna i opuštena.Kome sve smeš da kažeš.
Prosto imati drugove je predivno *-*

8Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pet Jan 28, 2011 12:22 pm

Lady Snow

Lady Snow
Snow ♥
Snow ♥

moguća su, itekao...^^

ali nažalost ne tako česta... (bar ja nzn mnogo slučajeva)... većaina takvih prijateljstava ili preraste u vezu, ili se te 2 osobe jednostavno odalje... nzn...

ja nemam takvog prijatelja...
imala jednog super prijatelja, ali smo se odaljili... :/
nzn... još uvijek mogu popričati sa njim, ali se on nekako projmenio... :/


http://art-forum.forumotion.com

9Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pet Jan 28, 2011 1:41 pm

Nessie

Nessie
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Vjerujem... IMam 3 :DD

I fkt s njima nije teško pričati. Ne komplikovani su i to je super Smile

10Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pet Jan 28, 2011 3:52 pm

Swynford de Beaufort

Swynford de Beaufort
Administrator
Administrator

To je moguce, ali mislim da su prijateljstva izmedju ljudi istog pola jaca. Ja imam jednog druga kojeg stvarno volim, ali sa Ninom (najboljom drugaricom) mogu pricati o vise stvari.

http://www.trueblood.forumotions.net

11Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pon Feb 07, 2011 1:11 am

D!rty Little $ecret

D!rty Little $ecret
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Mogu,ali u mene se zaljubio jedan moj prijatelj i zbog toga mi je jako žao ali muškarac i žena mogu biti prijatelji,ako ne ovako onda barem gej. xDD Šalim se naravno. :P

12Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pon Feb 07, 2011 4:58 pm

Countless Error

Countless Error
Colored by the Sun
Colored by the Sun

Imam vise muskih drugova nego zenskih. XD Jes da se druzimo samo preko raspusta kada se okupimo jer smo u razlicitim gradovima, ali to su ljudi koje znam od malih nogu i o svemu mozemo da pricamo. ^^ Mada imam i drugarice, ali one su mi sve na jednom mestu, tako da obozavam raspuste.

Uvek sam se vise druzila sa decacima. ^^

13Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pon Feb 07, 2011 5:08 pm

D!rty Little $ecret

D!rty Little $ecret
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Meni je to tako divno kad imaš prave najbolje drugove. zagrli

14Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pon Feb 07, 2011 6:06 pm

IlluminatedOwl

IlluminatedOwl
Game of Thrones
Game of Thrones

Aham, jeste Smile

Može uspeti, samo je potrebno mnogo truda. A opet i zavisi od osobe do osobe. I ja recimo mislim, kao Taca, da su prijateljstva ljudi istog pola jača. Mada sve zavisi. Nismo svi isti, i koliko je ljudi toliko je i primera. Smile

https://over-the-rainbow.forumsr.net

15Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pon Feb 07, 2011 6:13 pm

Love.Bites

Love.Bites
Colored by the Sun
Colored by the Sun

Ja verujem, mislim da postojii ^^
Ali nisam nikad imala nekog kome mogu reći sve i sa kojim mogu biti skroz svoja Smile
Nikad se ne zna (:
Znam jedno prijateljstvo koje je preraslo u vezu, i sad su opet samo prijatelji i to veoma bliski, bolje se druže nego pre čak ^^

16Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pon Feb 07, 2011 8:29 pm

lazza_srb

lazza_srb
Colored by the Sun
Colored by the Sun

Ja imam više drugarica nego drugova,i extra se družimo.Tako da verujem.Nema tu ništa čudno ili loše...

17Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pon Mar 28, 2011 9:09 pm

grancica

grancica
Tears and Light
Tears and Light

Catherine Hijikata ::Uh ja o ovome imam mnogo toga da kažem. Muško - ženska prijateljstva 49665

Nisu nemoguća, štaviše normalna su, ali je samo pitanje vremena kada će to prijateljstvo prerasti u nešto više. Ako je neka osoba dovoljno dobra da joj oslobodite mesto u srcu, odnosno da se družite sa njom stalno, onda je dovoljno dobra i da vam bude dečko/devojka. Hah xD Mada mogu trajati stvarno dugo Muško - ženska prijateljstva 381440

Više na ovu temu sutra, kad malo pročistim mozak i smislim šta sam tačno htela da kažem xD

I ja tako mislim. A znam i kako počinje. Družite se, izlazite zajedno e onda se desi nešto! Kad vas poljubi u obraz osetite one karakondžule u stomaku, kad vam priča o nekoj devojci koja mu se sviđa odmah se nervirate i tvrdite kako ona nije za njega. xD kako mi jee samo poznat taj osećaj Muško - ženska prijateljstva 364622

18Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Čet Apr 07, 2011 1:57 pm

UnLoVeD pRiNcEsS

UnLoVeD pRiNcEsS
Pisac
Pisac

Po meni su musko-zensa prijateljstva mnogo jaca nego ova uobicajena.
Nisam procitala text,jer sad nemam vremena,ali procitacu ga ;)

http://gossip-girl.forumsr.com

19Muško - ženska prijateljstva Empty Re: Muško - ženska prijateljstva Pon Dec 12, 2011 7:23 pm

IlluminatedOwl

IlluminatedOwl
Game of Thrones
Game of Thrones

Hahaha koji sam ja trol da ovo stavim pod Ljubav a verujem u muško ženska prijateljstva xD

Inače


Mada mislim da je ovo potpuno netačno bez JUST u pitanju. Mogu biti prijatelji, što da ne, ali sa JUST je već pitanje..

https://over-the-rainbow.forumsr.net

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu