Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

My first book...^^

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 My first book...^^ Empty My first book...^^ Pet Jan 28, 2011 1:50 pm

Nessie

Nessie
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Odlučila sam početi roman. U prvom licu. Smile
Svaki dan ( ili svaki drugi,ništa ne garantujem ) ću objavljivati po jedno poglavlje ili odlomak. Valjda jednog dana ovdje bude čitav roman.


Zove se : ' Moje čudne oči ' ... :DD

Knjiga govori o životu djevojčice Eme,koja je drugačija od ostalih. I to po svojim očima - jedno oko joj je plavo a drugo ljubičasto. Zbog toga je predmet poruge u školi,no nju to ne zanima. Živi sa majkom-umjetnicom u Sarajevu, u blizini čaršije. Njen tata je odselio,ni sama ne zna zašto. Ukoliko vas je zainteresovalo, strpite se. Smile prvo poglavlje dobijate večeras ili sutra :DD

2 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Sub Jan 29, 2011 12:58 am

IlluminatedOwl

IlluminatedOwl
Game of Thrones
Game of Thrones

Ooo, jedva čekam Very Happy

https://over-the-rainbow.forumsr.net

3 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Sub Jan 29, 2011 4:59 pm

Nessie

Nessie
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Prvi dio postavljam premejrno večeras :DD

4 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Sub Jan 29, 2011 5:04 pm

IlluminatedOwl

IlluminatedOwl
Game of Thrones
Game of Thrones

Super, jedva čekam Very Happy

https://over-the-rainbow.forumsr.net

5 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Sub Jan 29, 2011 5:28 pm

Nessie

Nessie
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Pa,hvala na podršci Smile Bila sam većpočela pisati ovdje,no brat me povukao za rame, pa sam slučajno stisnula na backspace i sve mi se obrisalooo... Pa ću večeras ,ono premjerno :DD

6 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Ned Jan 30, 2011 10:57 pm

Nessie

Nessie
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Prvo poglavlje :


Letim na oblaku , prolazim kroz čarobni svijet. Prelijepo sunce prži moju kožu... PIIIP. I zvoni sat. Opet kasnim u školu. Dok vežem kosu,u zraku treperi miris izgorenog.

' O,ne.' Jaučem dok se moja tvrdnja obistinjava.

' Mama,opet kuhaš ! ' Ljuta sam na mamu,koja me gleda kao da ju je grom udario. Možda je dim opuhao njen mozak. Uglavnom,mora mi ovo objasniti.

' Zar se nismo dogovorile. Ti mama,ne znaš kuhati.'

' Stvarno ? ' Kako ironično. Mrzim kada se služi ironijom. To samo meni ide.

' Uglavnom,kasnim u školu. Idem gladna, a ovaj nered ćeš sama pospremiti.'
Pogledom pratim palačinke boje uglja, zalijepljene na plafon. Bar je narandže dobro isjekla. I to je nešto. Uzela sam jednu narandžu i odletila do sobe. Uh, šta ću obući ? Odlučila sam se za omiljene farmerke i starke. Briga me, ionako svi misle da sam čudakinja....


-Odlomak iz prvog poglavlja -



Poslednji izmenio Nessie dana Pon Jan 31, 2011 7:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

7 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Pon Jan 31, 2011 2:08 am

Mi$$_Cupcake

Mi$$_Cupcake
Pisac
Pisac

Jooj nemoj se ljutit na mene,ali imas malo-vise gresaka Smile Svidja mi se,ali ovo za greske sam ti morala reci,nadam se da se ne ljutis Very Happy

8 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Pon Jan 31, 2011 7:30 pm

Nessie

Nessie
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Koje greške ? Reci mi da ispravim.
Smile

Drago mi je što ti se sviđa Smile

9 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Sre Feb 02, 2011 8:20 pm

Nessie

Nessie
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Nastavak :

Pogledala sam na sat. Već sam zakasnila na prvi sat. Ne moram žuriti,stiću na drugi.
Otišla sam do hodnika.

' Ideš u atelje ? ' Mama je oblačila svoj kaput,kričavo žute boje i krenula na posao.

' Da, a tebi bi savjetovala da se obučeš malo ljepše. Da istakneš oči... Ups' Zaboravila je kako mrzim svoje oči.

' Mama... Ma, ' zastala sam,znam koliko je zaboravna, ' nema veze. Ionako svi misle da sam luđakinja. Dođi.'

Prišla sam je i poljubila u obraz. Osmjeh joj je obasjao lijepo lice. Nikada ranije nisam zamjetila koliko smo slične. Iste ravne crte lica,ista crna kovrđava kosa,iste usne i osmjeh. Samo... Oči su bile razlika. Ona je imala divne plave oči, a ja... Jedno plavo, a drugo. Fanfare. Ljubičasto. Otkud to ? Kako to ? Niko ne zna. Doktori kažu da je to slučaj koji se dešava svakoj 1000 000 osobi. Ja, među normalnim ljudima. Ludilo. Uglavnom,krećem. Vrijeme je...

10 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Sub Feb 05, 2011 6:03 pm

Mi$$_Cupcake

Mi$$_Cupcake
Pisac
Pisac

Pa evo u čemu su ti greške,kada je pisanje knjige u pitanju Very Happy :

Prekratki opisi dešavanja izmedju dialoga.
(' Ideš u atelje ? ' Mama je oblačila svoj kaput,kričavo žute boje i krenula na posao.) Mogla si nešto još da dodaš između toga,a ne da opisi budu tako kratki,polako razvićeš svoje pisanje.Zato postoje Lektori.Samo pazi malo na opise,neka budu što duži i što slikovitije opisani
Very Happy

11 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Pon Feb 07, 2011 10:28 pm

Nessie

Nessie
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Eee hvala. Nego,ovo nije orginal. Ja to ukratko prepričavan,jer mi je orginal na papiru,imala sam i u kompu pa mi je buraz obrisao. Smile Pa nemam vremena da prepirčavam predugo,ugl ja ovdje iz glave pišem ukratko.

12 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Pon Feb 07, 2011 10:42 pm

Nessie

Nessie
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Trčeći niz hodnik, nisam vidjela babu. Svom snagom sam jo izbila paprike iz ruku. Znala sam da je neumjesno smijati se, i da vam pravo kažem,malo mi je falilo da prasnem u smijeh,gledajući babino lice crvenije od samih paprika.

' Današnja omladina ! Sram te bilo ! ' Vikala je kreštavim glasom.

' O-oprostite, odmah ću pokupiti.' U sebi sam umirala od smjeha. Inače ja i baba nismo neke super frendice. Često je imala običaj politi me vodom sa balkona,kada sam ispod njenog prozora sjedila. To bi bilo opravdano da sam čudovište. Glupa stara baba. Još jednom sam se izvinula i krenula na bus. Trčeći do stanice, topli vjetar mi je udarao u lice. Vrijeme je predivno,šteta što moram u školu. Majske radosti su čekale svu djecu. Osim jednog dijeta. Mene. Hibrida. Neznanca. Čudaka. Navikla sam se na prijeke poglede, upiranja prstom i ogovaranja. Toliko sam navikla da sam postala imuna na to. Nije mi više dopiralo, ni do srca ni do mozga. Ako ga uopšte imam.

13 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Čet Feb 10, 2011 11:50 pm

Nessie

Nessie
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Vozeći se autobusom, na svu sreću,nisam doživila još neki incident. Baba mi je dovoljno digla pritisak. Ako ovako nastavim,,moraću uzimati tablete. Izlazeći iz autobusa,ugledala sam gomilu djece koja čekaju - početak nastave. Wtf...

' E mala, možeš mi reći koliko je sati ? ' Upitala sam djevojčicu riše kose i pjegava lica. Možda je bila treći razred.

' Možeš me upitati lijepo.' Divno,još jedan filozof.

' Oprosti molim te. ' Malo mi je falilo da je zadavim.

' Možeš li mi molim te, reći koliko je sati ? '
Bar će mi sada odgovoriti.

' Ne znam na sat.' Svi oko mene su prasnuli u smjeh. Kakav blam. Sa užasom sam shvatila da mi je sat stao,te da uopšte nisam kasnila. Lijepo, bar me razredna neće mučiti. Kada sam već kod toga,prvi čas imam kod nje. Dok sam odlazila do svog ormarića, neko me gurnuo i ispale su mi sve knjige.

' O, oprosti.' Svojim piskutavim izvještačenim glasom,izvinula se Maja. Vođa popularne škvadre, inače moja glavna neprijateljica. Njeni prateći roboti nasmijali su se tako glasno, da bi neko pommislio da je rekla nešto stvarno duhovito. Maja me oduvjek nervirala. Ponaša se kao da ima 18, a ne 13 godina. Hoda samo u markiranim krpicama,koje nipošto ne oblači dva puta, visokim potpeticama i tonom šminke na licu. Prošle godine se ofarbala u plavo, pa još više vizuelno liči na otrcanu glupaču. Njen glavni modni detalj : umjetne trepavice, koje joj dosežu do polovine nosa,kada zaklopi svoje buljave plave oči.

' Nema veze. Znam da od tih silnih umjetnih trepavica ne vidiš kuda ideš.' Okrenula sam se i otišla. Neću zakasniti i pored silnih neprijatnosti od jutros. Neočekivan bonus. Zapravo,kada malo bolje razmislim, ovo je jedan od boljih dana. Znam ja proći i mnogo gore.
Ulazeći u učionicu,zamjetila sam da samo nekoliko učenika već ušlo. Sjela sam na svoje uobičajeno mjesto, zadnju klupu do prozora. Savršen pogled na park, savršeno mjesto za dnevne snove. Uskoro su stigli svi u učionicu. LIčili su mi na kokoške, sa svim tim ' kul ' forama, i ofirnim glumatanjem. Nasmijala sam se sama sebi, sjećajući se događaja sa raspusta. Ja i Ana , moja rodica iz Beograda , smo od tetke dobile zadatak da nahranimo piliće. Nismo ništa nahranile, samo smo na smrt preprašile nekoliko nedužnih pilića. Kad malo razmislim i ja bih se preprašila svojih ' zvukova za dozivanje živine'. Svi su pogledali u mene kao da nisam dovoljno ćaknuta ( još se smijem sama sebi ), te su posjedali na svoja mjesta. Ušla je profesorica francuskog, Sara. Svi su se umirili, samo je još poneki štreber dobacio ' Dobro jutro, razrednice.'

14 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Sub Feb 12, 2011 1:57 am

Mi$$_Cupcake

Mi$$_Cupcake
Pisac
Pisac

Osim jednog dijeta. Mene. Hibrida. Neznanca. Čudaka.


Trebala si odvajati zapetama a ne tačkama,no dobro,može proći! Smile
Lepo je,sviđa mi se Very Happy

15 My first book...^^ Empty Re: My first book...^^ Uto Feb 15, 2011 12:09 am

Nessie

Nessie
Love and Moonlight
Love and Moonlight

Hvala Smile Taman da nastavim Smile


Dok je mlada profesorica sjedala za katedru,neko je rekao nešto na francuskom. Inače nisam neki ljubitelj, čula sam ovo : Emma ne voulait pas faire un projet dans votre cas.

Opet ja. Bila je to, kojim čudom , Maja.

' Enfermer. ' Šuti. Jedino što sam znala izgovoriti bez greške na francuskom. Opet se žalila da ne želim raditi projekat sa njom. Ostajem pri tome.

' Ema, dušo. Potrudi se malo, vidiš kako je Maja... ' Počela je da je hvali. Zaguraj si to u... Ne, smiri se. Svi znamo da je Maja nastavnicina nećakinja, i da je zato gotivi. Čula sam da joj čak daje i rješenja testa. Dok je piskutava nastavnica, sitna i plava, nalik na miša, drobila, Maja je vadila nešto iz džepa.
Nisam mogla da vjerujem...

KRAJ PRVOG POGLAVLJA.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu